Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti ile Siyasete Geri Döndü

Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti ile Siyasete Geri Döndü

haberci haberci -
14 0

Yusuf Halaçoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na Yaptığı Başvuru

Halaçoğlu’nun Açıklamaları

Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti adıyla siyasete geri döndü. İYİ Parti’nin kurucusu olan Halaçoğlu, yeni partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verdi.

Halaçoğlu, İçişleri Bakanlığı çıkışında yaptığı açıklamada, “Bugün Kutlu Parti adıyla kurduğumuz partinin başvurusunu İçişleri Bakanlığı’na yaptık. Allah hayırlı eylesin. İnşallah ülkemize faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Partinin Vizyonu ve İlkeleri

Halaçoğlu, partisinin sağ, sol, merkez gibi kavramları reddettiğini belirterek, “Türkiye’yi düze çıkaracak bir anlayışla bütün vatanseverleri, inancına, soyuna sopuna bakmadan ama bu vatanını gerçekten seviyorsa, bu millete gerçekten fedakarca davranış içerisindeyse herkesin başımızın üzerinde yeri vardır diyoruz” şeklinde konuştu.

Partisinin parlamenter sistemi savunduğunu vurgulayan Halaçoğlu, “Hiçbir muhalefet partisi ile muhatap olmayız. Biz muhalefete muhalefet yapacak bir parti olarak çıkmıyoruz. İktidar yanlış yapıyorsa yanlış, doğru yapıyorsa doğru deriz” dedi.

Partinin İsmi ve Anlamı

Halaçoğlu, partinin isminin “Kutlu” kelimesinin Türkçe bir kelime olduğunu ve iyilik, güzellik, bolluk anlamına geldiğini belirtti.

İlgili Yazılar