Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Tutuklandı

Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Tutuklandı

haberci haberci -
11 0

Şanlıurfa’daki Kuduz İddialı Köpekler Ankara’ya Taşındı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki barınakta kuduz olduğu iddia edilen köpekleri alıp Ankara’ya taşıyan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı ve bir dernek çalışanı adliyeye sevk edildi.

Tutuklanma ve Serbest Bırakılma

Buket Özgünlü, ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ ve ‘Hayvanları koruma kanununa muhalefet’ suçlarından tutuklandı, M.S.D. ise serbest bırakıldı.

İddiaların Ardından Başlatılan Soruşturma

Sosyal medyada iddiaların ardından başlatılan soruşturma sonucunda, Siverek’ten getirilen hayvanlar tespit edilerek karantinaya alındı. Buket Özgünlü ile dernek çalışanı gözaltına alındı.

Ankara Valiliği Açıklama Yaptı

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ihbar üzerine hayvanların ilimize getirildiği belirtilerek, sorumluların gözaltına alındığı ve yasal işlemlerin başlatıldığı ifade edildi.

Buket Özgünlü ve M.S.D., savcılık sorgusunun ardından ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ ve ‘Hayvanları koruma kanununa muhalefet’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Ankara Patiliköy Köpek Barınağı’ndan Açıklama

Ankara’da bulunan Patiliköy Köpek Barınağı, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kuduz iddialarının doğru olmadığı ve hayvanların karantinaya alındığı belirtildi. Detaylı bilgi aktarımının yarın yapılacağı duyuruldu.

İlgili Yazılar