Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Vergi Borcu Ödemeleri ve Terör Mağdurlarına Yönelik Düzenlemeler

Vergi Borcu Ödemeleri ve Terör Mağdurlarına Yönelik Düzenlemeler

haberci haberci -
11 0

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’teki Vergi Mükelleflerine Müjde!

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep İlinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki vergi mükellefleri için önemli bir gelişme yaşandı. Bu mükellefler, ‘mücbir sebep’ kapsamında değerlendirilerek borç ödemelerinde kolaylık sağlandı.

Ödeme Süresi Uzatıldı!

Mücbir sebep hali nedeniyle 6 Şubat 2023 ila 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında ödenmesi gereken taksitler için ödeme süresi 31 Aralık 2024 Salı gününe kadar uzatıldı. İlk taksit ödemeleri için de başvurular ile peşin ödeme seçeneği de dahil olmak üzere yeni tarih belirlendi.

Bu düzenleme kapsamında, 6 Şubat 2023 ila 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında ödenmesi gereken taksitlerden birincisinin ödeme süresi, mücbir sebep halinin sona erdiği tarihi izleyen ay olarak belirlendi. Sonraki taksitlerin ödeme süreleri de bu ayı takip eden aylık dönemler halinde azami on iki aya kadar uzatıldı.

Terör Mağdurlarına Yönelik Düzenleme

Resmi Gazete’de yayımlanan bir diğer düzenleme ise terör mağdurlarını ilgilendiriyor. Terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanmasıyla ilgili yapılan başvurularda sonuçlandırılma süresi 1 yıl uzatıldı.

İlgili Yazılar