Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Valilik Tarafından Doğa ve Çevre Temizliği Etkinliği Düzenlendi

Valilik Tarafından Doğa ve Çevre Temizliği Etkinliği Düzenlendi

haberci haberci -
13 0

300 Kişi Milli Parkta Çevre Temizliği Yaptı

Valilik tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, 300 kişi araçlarla il merkezinden alınarak Munzur Vadisi Milli Parkı’nın Miskisağ mevkisine getirildi. Katılımcılar, poşet, plastik, kağıt ve cam şişe gibi çöpleri topladı.

Atıklar Kent Çöplüğüne Taşındı

Toplanan atıklar torbalara konuldu ve belediye ekipleri tarafından araçlara yüklenerek kent çöplüğüne taşındı. Vali Tekbıyıkoğlu, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, Munzur Vadisi Milli Parkı’nın görülmeye değer güzelliklere sahip olduğunu vurguladı.

Çevre Haftası Etkinliği

Vali Tekbıyıkoğlu, çevre temizliği etkinliğinin Çevre Haftası nedeniyle düzenlendiğini belirterek, doğanın kıymetini vurguladı. Tekbıyıkoğlu, insanların doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Doğaya Uygun Yaşam Formu

İnsanların doğaya uygun yaşam formunu benimsemesi gerektiğini belirten Tekbıyıkoğlu, çevre temizliğine dikkat çekti. Tunceli halkının çöp disiplinine övgülerde bulunan vali, etkinliğe katılan ve doğaya sevgiyle yaklaşan insanları takdir etti.

Etkinliğe Katılanlar

Etkinliğe İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Duman ve çeşitli kurum temsilcileri ile vatandaşlar da katıldı. Toplumun çevre bilincini artırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, doğanın korunması ve temiz tutulmasına dikkat çekti.

İlgili Yazılar