Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Uydularla Haberleşme Alanında Türkiye’nin Dışa Bağımlılığı Azalıyor

Uydularla Haberleşme Alanında Türkiye’nin Dışa Bağımlılığı Azalıyor

haberci haberci -
16 0

Türksat Uydularıyla Dışa Bağımlılık Son Buluyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Türksat, Türkiye’nin yörüngeye fırlattığı her uydusuyla haberleşme alanında dışa bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Uydular özellikle televizyon yayıncılığı sektöründe yerli içeriklerin gelişmesine katkı sağlarken aynı zamanda Türkçenin daha geniş coğrafyada konuşulmasını sağlıyor.

Yerel Televizyon Yayıncılığına Destek

Uydular, yerel televizyon kanallarının ulusal ve uluslararası alanda var olmasına olanak tanırken, Türkiye’nin ve komşu ülkelerin internet ihtiyacını da karşılıyor. Türksat uyduları, geniş bant veri kapasitesiyle Orta Doğu, Afrika ve Güney Avrupa’nın birçok noktasına internet hizmeti sunuyor.

TürksatVSAT Hizmetiyle Haberleşme Kolaylığı

TürksatVSAT hizmetiyle televizyon yayıncılığından ses iletişimine, veri transferinden acil durum haberleşmesine kadar birçok alanda hizmet sunuluyor. Bu hizmet sayesinde kamu kurumları ve özel sektör, güvenilir ve kesintisiz iletişim imkanına kavuşuyor.

Köy Okulları İnternete Kavuşuyor

TürksatVSAT antenleri sayesinde, coğrafi zorluklar nedeniyle internet altyapısına erişemeyen köy okulları da internete bağlanıyor. 1277 köy okulu Türksat 5B’nin hizmete girmesiyle yüksek hızda internet imkanına kavuşurken, Türksat’ın hedefi altyapısı olmayan tüm okullara internet hizmeti götürmek.

İlgili Yazılar