Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Ürdün’de Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı Düzenlendi

Ürdün’de Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı Düzenlendi

haberci haberci -
16 0

Ürdün ve Mısır BM İşbirliğiyle Konferans Gerçekleştirdi

Ürdün’ün ev sahipliğinde Ölü Deniz bölgesinde gerçekleşen “Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı”, Ürdün ve Mısır tarafından BM işbirliğiyle düzenlendi. Konferansa devlet liderleri, hükümet başkanları ve uluslararası insani yardım kuruluşlarının liderleri katıldı.

Ürdün, Mısır ve BM Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Konferansın ardından Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi’nin Açıklamaları

Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınayarak uluslararası hukukun ihlali olduğunu belirtti. İsrail’in Gazze’ye karşı yürüttüğü saldırıları savaş suçu olarak değerlendiren Safedi, Filistin halkının haklarını korumak için çaba göstereceklerini vurguladı.

Mısır Dışişleri Bakanı Şukri’nin Açıklamaları

Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Gazze’deki savaşın durdurulması gerektiğini ve uluslararası toplumun Gazze’ye yardım sağlaması gerektiğini dile getirdi. Şukri, Filistin halkının haklarına saygı gösterilmediği sürece İsrail için güvenliğin sağlanamayacağını belirtti.

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths’in Açıklamaları

BM temsilcisi Griffiths, Gazze’ye uluslararası insani hukuka saygı duyulması ve yardımın güvenli bir şekilde ulaştırılması için kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar