Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Ürdün Kralı ve Singapur Savunma Bakanı, Gazze’deki Durumu Ele Aldı

Ürdün Kralı ve Singapur Savunma Bakanı, Gazze’deki Durumu Ele Aldı

haberci haberci -
14 0

Kral 2. Abdullah ve Singapur Savunma Bakanı Görüştü

Ürdün Kraliyet Divanı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral 2. Abdullah, resmi ziyaret için Amman’da bulunan Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen ile bir araya geldi.

Kral 2. Abdullah’ın Açıklamaları

Kral 2. Abdullah, görüşmede “Gazze’de acil ve kalıcı bir ateşkes sağlanmalı.” dedi ve İsrail’in Refah’a saldırılarının “ciddiyeti” konusunda uyarılarda bulundu.

Ürdün ve Singapur Yetkilileri Arasında İşbirliği

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen, Gazze’deki sivil halkın korunması ve insani yardımın sağlanması konularında görüştü. Safedi, uluslararası toplumun İsrail’in Gazze’ye yönelik şiddetli saldırılarını durdurması gerektiğini vurguladı.

Singapur’un Yardım Taahhüdü

Singapur Savunma Bakanı, Ürdün Hava Kuvvetleri aracılığıyla Gazze’ye havadan yardım göndermeye devam edeceklerini belirtti. İki ülke arasındaki işbirliği ve koordinasyonun sürdüğünü kaydetti.

Gazze’deki Son Durum

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında en az 35 bin 456 Filistinlinin öldüğü ve 79 bin 476 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. Gazzelilerin güvenli sığınak olarak gördüğü Refah kentine düzenlenen saldırıların durdurulması gerekliliği vurgulandı.

İlgili Yazılar