Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Kaya Düşmesi Riskini Çelik Ağlarla Azaltıyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Kaya Düşmesi Riskini Çelik Ağlarla Azaltıyoruz”

haberci haberci -
14 0

Abdulkadir Uraloğlu’dan Yol Güvenliği İçin Önemli Açıklamalar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, KGM tarafından yürütülen çelik ağ uygulamaları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Uraloğlu, kaya düşmesi riski bulunan dik ve sarp yamaçlardaki yollarda çelik ağların kullanılarak risklerin en aza indirildiğini vurguladı.

Çelik Ağ Uygulamalarıyla Emniyetli Geçiş Sağlanıyor

Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye genelinde kuzeyden güneye, doğudan batıya kadar farklı coğrafyalardaki yollarda çalışmaların sürdüğünü belirtti. Otoyollar, köprüler, tüneller ve viyadüklerin yanı sıra dik ve sarp yamaçlardaki yollarda da çelik grid ağlarla emniyetli geçişi sağladıklarını ifade etti.

Toplamda 4 Milyon 596 Bin 980 Metrekare Çelik Ağ Uygulandı

Uraloğlu, KGM sorumluluğundaki yol ağında ülke genelinde toplamda 4 milyon 596 bin 980 metrekare çelik ağ uygulandığını açıkladı. Bu miktarın yaklaşık 640 futbol sahası büyüklüğüne denk geldiğini belirtti.

Önemli Bölgelerdeki Çelik Ağ Uygulamaları

En fazla çelik ağ uygulamasının Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildiğini dile getiren Bakan Uraloğlu, Kastamonu 15. Bölge Müdürlüğü yol ağının ise bu alanda ikinci sırada yer aldığını aktardı. Ayrıca, 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 30 bin metrekare daha çelik ağ sermeyi planladıklarını söyledi.

Gelecek Planları ve Diğer Bölgelerdeki Çalışmalar

Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü yol ağındaki Sakarya-Mekece Devlet Yolu’nda 4 bin 200 metre uzunluğunda 30 bin metrekare çelik ağ uygulandığını belirtti. Ayrıca, İzmir 2. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı illerde toplamda 260 bin metrekare çelik ağın tamamlandığını ve 2024 yılı sonuna kadar 30 bin metrekare daha çelik ağ sermeyi planladıklarını paylaştı.

İlgili Yazılar