Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ULAK Haberleşme, CWIX 2024’te Türkiye’nin Milli Ağ Çözümü uMAYA SD-WAN ile Başarı Yakaladı

ULAK Haberleşme, CWIX 2024’te Türkiye’nin Milli Ağ Çözümü uMAYA SD-WAN ile Başarı Yakaladı

haberci haberci -
14 0

CWIX 2024’te Rekor Katılım ve En Büyük Tatbikat

Polonya’nın Bydgoszcz kentindeki NATO Müşterek Kuvvet Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen CWIX 2024, 44 ülkeden 2 bin 600’den fazla katılımcıyla şimdiye kadar düzenlenen en büyük tatbikat oldu. Bu etkinlik, CWIX’in 25. yıl dönümünde gerçekleştirildi.

uMAYA SD-WAN ile Türkiye’den Katılım

ULAK Haberleşme, Genelkurmay Başkanlığının koordinasyonunda, Türkiye’nin ilk ve tek milli ağ çözümü olan uMAYA SD-WAN ile tatbikata katıldı. Bu yazılım tanımlı yaklaşım, geniş alan ağ altyapılarını daha güvenli, kolay yönetilebilir ve düşük maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor. CWIX 2024’te uMAYA SD-WAN, askeri ortamda kullanılarak gerçek bir NATO ağında test edildi.

SD-WAN V3.0 ve Gelecek Planlar

ULAK Haberleşme, SD-WAN’ın V3.0 sürümünü geliştirme ve test çalışmalarına devam ediyor. Bu yeni versiyonun yılın son çeyreğinde sahaya çıkarılması planlanıyor. Aynı zamanda, SD-WAN yazılımının maliyet etkin kullanımı için ARM tabanlı prototip üzerinde çalışmalar tamamlandı.

CWIX ve Müttefik Güçlerin Çalışabilirlik Kabiliyeti

CWIX, 1999 yılından bu yana NATO askeri kanadı tarafından onaylanarak, müttefik güçlerin birlikte çalışabilirlik kabiliyetini artırmayı hedefliyor. Tatbikat kapsamında, karşılıklı testlerin yanı sıra geliştirilmekte veya test aşamasında olan sistemler de koalisyon senaryoları dahilinde çalışmalara destek oluyor.

İlgili Yazılar