Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ULAK Haberleşme, 6G Teknolojilerinde Patent Stratejisi Geliştiriyor

ULAK Haberleşme, 6G Teknolojilerinde Patent Stratejisi Geliştiriyor

haberci haberci -
13 0

ULAK Haberleşme’nin Patent Stratejisi

ULAK Haberleşme, milli çözümler geliştirmek üzere faaliyet yürüterek, 6G teknolojilerinde standartları belirleyen organizasyonların dokümanlarına girebilecek sonuçlar elde etmeyi ve Standarda Esas Patentler (SEP) geliştirmeyi hedefliyor.

ULAK Haberleşme’nin Patent Başvuru Süreci

ULAK Haberleşme, Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvuruların ardından 12 ay içinde PCT başvurusu gerçekleştirerek uluslararası koruma hedefliyor. Kuzey Amerika ve Avrupa gibi bölgelerde ulusal veya bölgesel aşamalara geçilerek patent koruması sağlanıyor.

ULAK Haberleşme’nin Başarıları ve Hedefleri

ULAK Haberleşme, son iki yılda 90’dan fazla ulusal ve uluslararası patent başvurusu yaparken, ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) ile Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan (TÜRKPATENT) toplam 17 patentin tescilini almıştır. Şirket, 6G teknolojilerinin geliştirilmesinde Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ve akademisyenleriyle işbirlikleri kurarak önemli buluşlara imza atmaktadır.

Patentlerin Önemi

Patentler, günümüzde teknolojinin para birimi haline gelmiş olup, teknik buluşların korunması ve buluş sahiplerinin haklarının korunmasının ötesinde, sektörde rekabet edebilme ve inovasyonu teşvik etme açısından kritik öneme sahiptir.

İlgili Yazılar