Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türksat Uydularıyla Dünyaya Açılıyor

Türksat Uydularıyla Dünyaya Açılıyor

haberci haberci -
13 0

Türksat Uydularının Genişleyen Kapsama Alanı

Türksat, kurulduğu günden bu yana uydu filosunu genişleterek dünyanın önde gelen operatörlerinden biri haline geldi. Şirket, son dönemde yaptığı yatırımlarla hizmet ihracatını da artırarak Türksat 5A, 5B ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A gibi önemli projeleri hayata geçiriyor.

Yurt İçi ve Yurt Dışında Yaygın İlgi

Türksat uyduları, 118 ülkeye ulaşarak özellikle televizyon yayıncılığında büyük talep görüyor. Bölge ülkelerinden olduğu kadar yurt dışı merkezli birçok televizyon kanalı da Türksat uydularından hizmet almaya başladı. Şu an itibarıyla 158 yurt dışı merkezli kanal ve 357 yurt içi kanal bu uyduları kullanıyor.

Yüksek Kaliteli Yayınlar

Halihazırda 8K ve 4K yayın yapan kanalların yanı sıra 235 TV kanalı HD kalitesinde yayın yaparken, 211 radyo da Türksat uyduları üzerinden yayın yapmaya devam ediyor.

Uydu Terminali Sayısı ve Yeni Hizmetler

Toplamda 6 bin 210 uydu terminali kurulan bölgede, Türksat 6A’nın hizmete girmesiyle Güneydoğu Asya gibi yeni coğrafyalara da hizmet götürülebilecek. Hindistan, Tayland, Malezya ve Endonezya gibi ülkeleri de kapsayacak olan Türksat uydularının ulaştığı nüfusun 5 milyarın üzerine çıkması bekleniyor.

İlgili Yazılar