Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’tan Uçak İçi İnternet Hizmetleri İçin İşbirliği Açıklaması

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’tan Uçak İçi İnternet Hizmetleri İçin İşbirliği Açıklaması

haberci haberci -
10 0

Ertok: “Uçak İçi İnternet Hizmetleri İçin Önemli Bir Adım Atıldı”

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Türk Hava Yolları iştiraki Turkish Cabin Interior Inc. (TCI), Türksat ve AJet arasında uçak içi internet hizmetleri için işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulundu. Ertok, imzalanan işbirliğini “çok önemli” olarak nitelendirerek, AJet’in Türkiye’nin en yeni hava yolu olduğunu ve gelecek dönemde önemli bir filoya sahip olacağını belirtti.

Ertok: “Yolcularımızın İnternete Kesintisiz Erişimini Sağlayacağız”

Ertok, Türksat olarak TCI ile işbirliği içerisinde AJet filosunun uçaklarına uydu üzerinden geniş bant internet hizmeti sunacaklarını ve yolcuların internete kesintisiz ve rahat bir şekilde erişimini sağlayacaklarını söyledi. Ertok, önümüzdeki yıllarda hizmetin 20 megabite kadar çıkacağını vurgulayarak, uçak için önemli bir hız olduğunu belirtti.

Ertok: “Uydu Filomuzu Genişletmek ve Yenilemek İçin Çalışmalarımız Olacak”

Ertok, Türksat’ın filosunda bulunan 5 uydunun yanı sıra temmuzda yerli üretim 6A uydusunu fırlatacaklarını ve filoya dahil edeceklerini belirtti. Ertok, 6 uyduluk bir filoya sahip olmanın bölgesel bir uydu operatörü için önemli bir rakam olduğunu ifade ederek, önümüzdeki yıllarda Ka-Bant geniş bant alanındaki kapsama alanını genişleteceklerini ve kapasitelerini artıracaklarını söyledi.

Ertok: “Türkiye, Uydu Üretiminde Önemli Bir Yere Gelecek”

Ertok, Türksat’ın Türkiye’de yerli olarak üretilen TÜRKSAT 6A uydusunun ülkenin gelecekte uydu ihraç eden bir ülke haline geleceğini belirtti. Ertok, Türkiye’nin bu alandaki potansiyelini vurgulayarak, gençlerin uzay alanında ilgisinin artırılmasının önemine dikkat çekti ve Türkiye’nin uzay hedefleriyle daha fazla proje geliştirmeyi planladıklarını söyledi.

İlgili Yazılar