Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye’deki Çinli Otomotiv Markalarının Pazar Payı Artıyor

Türkiye’deki Çinli Otomotiv Markalarının Pazar Payı Artıyor

haberci haberci -
9 0

Çinli Markaların Türkiye’deki Pazar Payı Yüzde 8,13’e Ulaştı

Türkiye’deki Çinli markaların otomobil ve hafif ticari araç olmak üzere toplam otomotiv pazarındaki payı yılın 5 aylık döneminde yüzde 8,13 olarak gerçekleşti. İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulamasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çinli Otomotiv Markaları Türkiye’de Yatırım Yapma Kararı Almadı

Çin otomotiv markaları, Türkiye’deki pazar paylarını artırırken yatırım konusunda henüz bir adım atmış değil. Türkiye otomotiv pazarında güçlenen Çin markaları, üretim konusundaki planlarını sessizliğini koruyor.

Çin Menşeli Marka Sayısı 12’ye Yükseliyor

Çin markaları arasında olan Skywell, MG, Chery, Leapmotor, Seres, Maxus, Hongqi, DFSK, BYD ve NETA ile birlikte toplamda 10 marka bulunuyor. Önümüzdeki dönemde SWM ve Jaecoo markalarının da eklenmesiyle Çin menşeli marka sayısının 12’ye yükseleceği öngörülüyor.

Çinli Markaların Türkiye Pazarındaki Satışları Artıyor

Çinli otomotiv firmalarının Türkiye’deki toplam satışları yılın ilk 5 ayında 38 bin 395‘e ulaşarak pazar paylarını yüzde 8,13‘e çıkardılar. En fazla satışı ise Chery yaparken, diğer Çin markaları da Türkiye pazarında kendilerine yer bulmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar