Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan’dan Ekonomi ve Siyaset Açıklamaları

Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan’dan Ekonomi ve Siyaset Açıklamaları

haberci haberci -
9 0

Sinan Oğan’dan Türkiye Ekonomisine İlişkin Değerlendirmeler

Sinan Oğan, Çorum’da partisinin il başkanlığı binasının açılışını yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Oğan, Türk ekonomisinin son üç yılının kayıp yıllar olduğunu belirterek, mevcut ekonomi politikalarının yanlış uygulandığını ifade etti. Oğan, Mehmet Şimşek’in attığı adımların yetersiz olduğunu vurgulayarak, birikmiş yanlış ekonominin vatandaşlar tarafından ödenmemesi gerektiğini ve kamuda tasarruf tedbirlerinin derhal uygulanması gerektiğini savundu.

Sinan Oğan’dan Kamu Tasarrufu ve Ekonomik Kriz Çağrısı

Partisinin il başkanlığı binasının açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sinan Oğan, kamuda tasarruf tedbirlerinin tam olarak uygulanmadığını belirterek, toplu bir ekonomik seferberlik başlatılması gerektiğini ve halkın daha fazla ekonomik sıkıntı çekmemesi gerektiğini vurguladı. Oğan, doğru ekonomik politikaların benimsenmesi gerektiğini ve tasarrufun her sektörde uygulanması gerektiğini dile getirdi.

Sinan Oğan’dan Mültecilere ve Sığınmacılara İlişkin Çağrı

Sinan Oğan, mülteci ve sığınmacı sorununa da değinerek, bu konunun Türkiye için öncelikli olduğunu ve kamuoyuyla daha fazla paylaşılması gerektiğini belirtti. Suriyeli sığınmacılara devlet hastanelerinden ücretsiz sağlık hizmeti verilmesini eleştiren Oğan, bu durumun kaldırılması gerektiğini ve Türkiye’deki mülteci sorununun insan onuruna yakışır bir şekilde çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Sinan Oğan’dan Siyasi Destek İddialarına Yanıt

Son olarak, Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’na verilen destekle ilgili şaibeli iddialara cevap vererek, aldıkları evin 2020 yılında alındığını ve hiçbir karşılık beklemeden ülkenin istikrarı için destek verdiklerini belirtti. Oğan, siyasi destek verirken hiçbir şekilde pazarlık yapmadıklarını vurguladı.

İlgili Yazılar