Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Türkiye-İspanya İş Forumu Madrid’de Gerçekleşti

Türkiye-İspanya İş Forumu Madrid’de Gerçekleşti

haberci haberci -
12 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Sanchez de Katıldı

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirve kapsamında, BBVA Banka Genel Merkezi’nde “İş Forumu” gerçekleştirildi. Forum, Türkiye’den 150’ye yakın iş insanını İspanyol mevkidaşlarıyla buluşturdu. Açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez de katıldı.

Sánchez: “Türkiye ve İspanya Muhteşem İlişkilere Sahip”

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Türkiye ve İspanya’nın her alanda muhteşem ilişkilere sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin ekonomik ortaklık ve bölgesel önemine vurgu yaptı. Sanchez, İspanyol şirketlerinin Türk ekonomisindeki iyileşmeyi takdir ettiğini, Türkiye’ye her zaman güvendiklerini ve bu güvenin gelecekte de artarak devam edeceğini söyledi.

İş Forumunda Yapılan Değerlendirmeler

İspanya’nın Türkiye ile mevcut Karşılıklı Yatırımların Korunması ve Geliştirilmesi Anlaşması’nı gözden geçireceğini belirten Sanchez, devlet kurumları arasında imzalanacak 5 mutabakat zaptının yatırımları hızlandıracağını ifade etti. Bu açılışta konuşan diğer katılımcılar da Türkiye ve İspanya arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladılar.

İlgili Yazılar