Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Türk Eczacıları Birliği’nin Diyarbakır Toplantısından 13 Maddelik Deklarasyon Çıktı

Türk Eczacıları Birliği’nin Diyarbakır Toplantısından 13 Maddelik Deklarasyon Çıktı

haberci haberci -
13 0

İsrail’in Gazze Saldırıları Lanetlendi

TEB ve 56 Bölge Eczacı Odası başkanlarının katıldığı toplantıda, İsrail’in Gazze’ye saldırıları kınandı. Uluslararası toplumun İsrail hükümetine karşı harekete geçmesi çağrısı yapıldı.

Eczanelerde Şiddet Olaylarına Dikkat Çekildi

Deklarasyonda, eczanelerde yaşanan şiddet olaylarının engellenmesi için alınması gereken tedbirler vurgulandı. Eczacıların güvenli bir ortamda hastalara hizmet sunması için caydırıcı yaptırımların uygulanması gerektiği belirtildi.

Kamu Kurum İskontosu Sorunu Çözüme Kavuşturulmalı

Eczacılar ve hastaları mağdur eden Kamu Kurum İskontosu sorununun acilen çözüme kavuşturulması talep edildi. Sorunun çözülememesi halinde hastaların ilaçlara erişiminin zorlaşacağı vurgulandı.

Yeni Eczacılık Fakültesine İhtiyaç Duyulmadığı Belirtildi

Kontrolsüzce açılan eczacılık fakültelerinin önemli bir sorun olduğu aktarılan deklarasyonda, nitelikli eczacılık eğitimi ve mesleki sürdürülebilirlik için yeni bir eczacılık fakültesine ihtiyaç olmadığı belirtildi.

Özlük Hakları ve İstihdam Konularında Düzenlemeler Talep Edildi

Kamu kurumlarında görev yapan ve emekli olan eczacıların özlük haklarının iyileştirilmesi ve eczacıların farklı alanlarda istihdamının sağlanması için düzenlemeler talep edildi.

İlaç Temin Süreçlerinin Daha Verimli Olması İsteniyor

İlaç fiyat kararnamesinin güncellenmesi ve ilaç temin süreçlerinin daha verimli ve sürdürülebilir hale getirilmesi gerektiği vurgulandı. Sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için düzenlemeler yapılması talep edildi.

İlgili Yazılar