Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trabzon’da Keçi Sürüsü Tartışması

Trabzon’da Keçi Sürüsü Tartışması

haberci haberci -
15 0

Temel Baş’ın Keçi Sürüsü Cezalandırıldı

Trabzon’un Hayrat ilçesinde yaşayan Temel Baş, keçi sürüsünü otlatmak için Dağönü Mahallesi’ndeki Cihali Yaylası’na götürdü. Ancak jandarma ekipleri, yaylayı kullanma hakkı olmadığını belirterek sürünün götürülmesini istedi. Tartışma sonrasında Temel Baş, sürüyü bırakıp kaçtı.

Mesajla Bildirilen Cezaya Karşı Tepki

Temel Baş’ın babası Mehmet Baş’a Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gönderilen mesajda, keçilerin jandarma eşliğinde geri getirildiği ve ceza uygulandığı belirtildi. Bu duruma tepki gösteren Temel Baş, hayvanların kendilerine bilgi verilmeden ahıra bırakıldığını ve aç kaldığını iddia etti.

Mahalle Muhtarı ve Sürü Sahiplerinden Kaymakamlığa Tepki

Mahalle Muhtarı Hızır Aydın, kaymakamın kendisine sözlü emir verdiğini, yazılı emir göndermediğini ve keçileri teslim almadığını iddia etti. Sürü sahipleri ve mahalle sakinleri de hayvanların aç kaldığını belirterek tepki gösterdi.

Kaymakamlık Önünde Tartışma

Sürü sahipleri ve mahalle sakinleri, Hayrat İlçe Kaymakamlığı’na giderek görüşmek istedi ancak kaymakamın bulunmadığı belirtilince tepki gösterdiler. Polis memurlarının açıklama yapmalarına izin vermemesi üzerine tartışma çıktı.

İlgili Yazılar