Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Torbalı’da Patlama Sonucu Hayatını Kaybeden Kardeşini Anlatan Duygu Bağ’ın Acı Hikayesi

Torbalı’da Patlama Sonucu Hayatını Kaybeden Kardeşini Anlatan Duygu Bağ’ın Acı Hikayesi

haberci haberci -
14 0

Duygu Bağ, İkiziyle Özel Bağlarını Anlattı

‘Torbalı’da Fevzi Çakmak Mahallesi’nde evlerinde taziyeleri kabul eden Duygu Bağ, patlamada yaşamını yitiren ikiziyle aralarında özel bağ bulunduğunu ve her anlarını paylaştıklarını belirtti.

Patlama Anında Yaşananlar

Kardeşiyle patlamanın meydana geldiği dün beraber olduklarını ifade eden Bağ, babasının işlettiği markette otururken Dilek’in canı zeytin çektiği için patlama bölgesindeki iş yerine gittiğini anlattı.

Bağ, “CANIM ZEYTİN İSTİYOR” DEMİŞ DIŞARI ÇIKMIŞ diye anlattı: “Kardeşim, ‘Benim canım zeytin istiyor.’ deyip çarşıya gitmişti. ‘İçinde kalmasın, al.’ dedim. Bir baktım, ‘Bom’ diye ses geldi. Çığlık attım, ‘Kardeşimi getirin.’ dedim ama kimse getirmedi, sonra cansız bedenini gördüm.”

Hayalleri Yarım Kalan Kardeşler

Duygu Bağ, “Kardeşimle kurduğumuz hayaller yarım kaldı. Ufacık bir ağrısı olduğunda ‘Gel, öp, iyileşsin.’ derdi. Ben marketteydim, küçücük yeğenim kucağımdaydı, o yüzden yanına gidemedim, kardeşimi kurtaramadım.” dedi.

Geride Kalan Acı Hikaye

Baba Murat Bağ da cumhuriyet savcısıyla konuştuğunu, olayda sorumluluğu bulunanların cezalarını çekmesini istediğini belirterek, “Evlat acısı çok zor, Allah kimseye yaşatmasın.” dedi.

Patlama Sonucu Kayıplar

Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde dün bir iş yerinde meydana gelen patlamada 5 kişi hayatını kaybetmiş, 63 kişi yaralanmıştı. Soruşturma kapsamında iş yeri sahibi ile patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirtilen kişi gözaltına alınmıştı.

İlgili Yazılar