Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tokat’ta Yaşanan Patlayıcı Olayında Son Durum

Tokat’ta Yaşanan Patlayıcı Olayında Son Durum

haberci haberci -
12 0

Karayaka Beldesinde Patlama: Detaylar ve Sonuçlar

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesinde 18 Mayıs’ta yaşanan olayda Ahmet Karaçoban (63) ve oğlu Sefa Can Karaçoban (29) cep telefonuyla jandarma komutanını arayarak bir bağ evine zorla girildiğini ve içeride kendilerine ait olmayan bir kilitli sandık bulunduğunu bildirdi.

Patlayıcı Saldırı Sonucu Yaralananlar

Jandarma ekiplerinin adrese ulaşmasının ardından patlayıcı içeren sandık infilak etti. Patlamada Ahmet Karaçoban, oğlu Sefa Can Karaçoban ve beş jandarma personeli yaralandı. Yaralılar, Erbaa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavilerinin ardından bazı yaralılar başka hastanelere sevk edildi.

İlişki İddiaları ve Tutuklamalar

Soruşturmada Sefa Can Karaçoban’ın İsmail Güreldi’nin eski eşi K.G. ile ilişkisi olduğu iddiaları üzerine Güreldi ve yanındaki Turgay Öztürk tutuklandı. İfadelerde, olay öncesinde Erbaa’ya gelip birlikte hareket ettikleri belirtildi.

İsmail Güreldi, eski eşinin kendisini aldattığını ve boşandığını ifade ederken, Turgay Öztürk ise olay günü hiçbir yerde patlayıcı bırakmadıklarını, alkol aldıktan sonra doğrudan Samsun’a döndüklerini söyledi.

İlgili Yazılar