Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tokat’ta Dolandırıldı: 30 Bin TL’sini Kaybetti

Tokat’ta Dolandırıldı: 30 Bin TL’sini Kaybetti

haberci haberci -
12 0

Talip Atar, İnternet Dolandırıcılığı Mağduru Oldu

Tokat merkeze bağlı Güryıldız beldesinde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Talip Atar, internet üzerinden evine beyaz eşya almak isterken dolandırıldı.

Dolandırıcılık Hikayesi

Atar, bir internet sitesinde adının B.Y. ve polis olduğunu iddia eden biri ile tanıştı. Tayini çıktığı için eşyalarını satmak istediğini belirten dolandırıcıya 30 bin lira yatırdı. Ancak daha sonra yanlış açıklama iddiasıyla tekrar 30 bin lira istenince dolandırıldığını anlayan Atar, şikayetçi oldu.

Mağdurun Açıklamaları

Talip Atar: “Sıfır eşyaların pahalı olduğunu gördük. İkinci el satış yapan sitelere baktık. Bir yerde hesaplı eşya bulduk. İletişime geçtik. WhatsApp üzerinden görüntülü konuştuk. Bize eşyaları gösterdiler. 30 bin liraya anlaştık. Ancak açıklamaya yanlış yazıldığı iddiasıyla tekrar 30 bin lira istediler. Bu parayı özürlü çocuğumuzun parasıyla biriktirdiğimi ve gönderemeyeceğimi söyledim.”

Atar, dolandırıcıların kendilerine polis olduklarını iddia ettiklerini ve başlangıçta samimi ve güvenilir göründüklerini söyledi. Dolandırıcılar hala aynı sitede eşyaları satmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar