Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. THK Havacılık Kurslarıyla Gençlere Kanat Açıyor

THK Havacılık Kurslarıyla Gençlere Kanat Açıyor

haberci haberci -
12 0

THK’nin Eğitim Faaliyetleri

THK Kayyum Heyeti Başkanı Kemal Yurtnaç, Türk Hava Kurumu’nun gençlere ve Türk milletine havacılığı sevdirmeyi misyon edindiğini belirtti. Kurumun model uçak, planör, yelkenkanat, paraşüt ve yamaç paraşütü kurslarına katılan yüzbinlerce kişiye sertifika verdiğini açıkladı.

THK’nin Havacılık Branşları

THK bugün planör, paraşüt, yamaç paraşütü, motorlu yamaç paraşütü, yelkenkanat, motorlu yelkenkanat, microlight, gyrocopter, balon, model uçak ve insansız hava aracı olmak üzere 11 farklı sportif havacılık branşında eğitimler vermektedir.

Katılım Şartları

THK’nin kurslarına katılmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Örneğin, planör başlangıç ve A brövesi kurslarına katılmak için en az ilköğretim mezunu olmak, belirli bir boy-kilo aralığında olmak ve belirli yaş aralığında bulunmak gerekmektedir.

Kursların Yürütülmesi

THK’nin kursları Türkiye’nin dört bir yanındaki şube ve eğitim merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Planlanan eğitimler genellikle haziran ve ekim ayları arasında yapılmaktadır ve belirli sürelerde çeşitli uçuş deneyimlerini kapsamaktadır.

İlgili Yazılar