Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. TEKNOFEST’ten TravelX Ideathon Yarışması Açıklandı

TEKNOFEST’ten TravelX Ideathon Yarışması Açıklandı

haberci haberci -
16 0

Yeni İnovatif Fikirler İçin İdeathon Yarışması

TEKNOFEST’in duyurusuna göre, TravelX Ideathon Yarışması ile takımların yeni inovatif fikirler geliştirmeye teşvik edilmesi ve bu fikirlerin projelere dönüşerek inovasyon odaklı, teknoloji değeri yüksek, ticari değere sahip, pazarlanabilir projelere dönüşmesi hedefleniyor.

Yarışma Detayları

Yarışmaya en az 2, en fazla 4 kişilik takımlar halinde başvuru yapılabilecek. Her alandan lise öğrencisi, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi ve/veya mezun adaylar yarışmaya katılabilecek. Yarışma, Bootcamp ve final aşamalarından oluşacak.

Bootcamp Aşaması

Bootcamp aşamasında yarışmacılar, girişimcilik, sunum teknikleri ve en son teknolojiler üzerine eğitimler alacak, atölye çalışmalarına katılacak ve Türk Hava Yolları ve ekosistem mentorlarından geri bildirimlerle fikirlerini geliştirme imkanı bulacaklar.

Final Süreci

Final aşamasında ise Bootcamp sonrası belirlenen takımlar, TEKNOFEST Adana’da buluşarak projelerini sunacaklar. Yarışmacılar, üretken yapay zeka, blokzincir, makine öğrenmesi, NFT, artırılmış gerçeklik gibi teknoloji alanlarında fikirlerini geliştirebilecekler.

Ödül ve Başvuru Tarihi

TEKNOFEST kapsamında ilk defa düzenlenen TravelX Ideathon Yarışması’nda, birinciye 90 bin mil, ikinciye 60 bin mil, üçüncüye ise 30 bin mil ödül verilecek. Yarışmaya başvurular 30 Haziran’a kadar kabul edilecek.

İlgili Yazılar