Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Tekirdağ’daki Lavanta Tarlaları Bayram Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Tekirdağ’daki Lavanta Tarlaları Bayram Ziyaretçilerini Ağırlıyor

haberci haberci -
16 0

Ziyaretçiler, Lavanta Tarlalarında Fotoğraf Çekmek İçin Sıraya Giriyor

Tekirdağ’daki lavanta tarlaları, bayram tatilinde İstanbul ve çevre illerden gelen ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Göz alıcı mor ve eflatun renkli tarlalarda, özel dekorlar eşliğinde en güzel fotoğraf karesini yakalamaya çalışan ziyaretçiler, doğayla iç içe keyifli zamanlar geçiriyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü: Ziyaretçiler Stresten Uzaklaşıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, lavanta tarlalarını ziyaret eden misafirlerin stres atarak doğayla iç içe keyifli zaman geçirdiğini belirtti. Hacıoğlu, “Tekirdağ her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Bu dönem lavanta zamanı. Mor tarlalar bayramda da insanları cezbediyor. İnsanlar buradan mutlu ayrılıyor” dedi.

Lavanta Üreticisi: Ziyaretçiler Doğayla İç İçe Mutlu Anılar Biriktiriyor

Lavanta üreticisi Burçin Yarapsan da bayramda lavanta tarlalarının yoğun ilgi gördüğünü aktardı. Yarapsan, ziyaretçilerin mor renkler arasında huzurlu ve mutlu olduğunu belirterek, “Burada herkesin her anı çok mutlu. Güzel anılarını fotoğraflıyorlar. Buraya gelenler mutlu oldukça biz daha çok mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretçi: Lavanta İnsana Huzur Veriyor

Tarlayı gezen Nejdet Berber ise lavanta tarlalarının insanlara huzur verdiğini vurgulayarak, kent turizmine ve üreticilerin ekonomisine katkı sağlayan lavanta ekiminin önemine dikkat çekti. Lavanta tarlaları, ziyaretçilere unutulmaz anılar ve huzurlu anlar yaşatmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar