Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Taş Pazar Mahallesi’nde Silahlı Saldırı: Melike Arıbaş Hayatını Kaybetti

Taş Pazar Mahallesi’nde Silahlı Saldırı: Melike Arıbaş Hayatını Kaybetti

haberci haberci -
17 0

3 Aralık 2022’de Taş Pazar Mahallesi’nde Kanlı Olay

Çimeli köyünde yaşayan Melike Arıbaş, bir akrabasının düğününe giderken, eski nişanlısı Muhammet Kılıç’ın silahlı saldırısına uğradı. Olayda Arıbaş hayatını kaybederken, babası da yaralandı.

Saldırgan Tutuklandı ve Mahkemeye Çıkarıldı

Olay sonrasında kaçan saldırgan Muhammet Kılıç yakalandı, tutuklandı ve Aksaray 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak kasten öldürme ve yaralama’ suçlarından yargılandı.

Muhammet Kılıç’ın İfadesi

Tutuklu Kılıç, mahkemede Melike Arıbaş’ı öldürmek istediğini itiraf ederek, yaşananları anlattı. Hedef alarak ateş ettiğini ve olay sırasında küfrettiği diğer davetlilere de ateş açtığını belirtti.

Verilen Cezalar

Kılıç, Melike Arıbaş’a yönelik ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken, yaraladığı Doğanay Arıbaş’a 15 yıl hapis cezası verildi. Ayrıca diğer davetlilere de hapis cezaları verildi ve Kılıç ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunu’na muhalefet suçundan 2,5 yıl daha hapis cezasına çarptırıldı.

Aile İçin Adalet Yerini Buldu

Melike Arıbaş’ın babası Doğanay Arıbaş, verilen cezaların ailelerine bir nebze olsun adalet getirdiğini belirterek, “Başka Melike’lerin başına böyle bir olay gelmemesi dileğiyle, adalet yerini buldu.” açıklamasında bulundu.

İlgili Yazılar