Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tarım Kredi, Sivas’taki SİVTAŞ Fabrikasını İnceledi

Tarım Kredi, Sivas’taki SİVTAŞ Fabrikasını İnceledi

haberci haberci -
11 0

Tarım Kredi, Sivas’taki Yem ve Süt Fabrikasını İnceledi

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Darımla ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Teknik Tarım Hayvancılık AŞ (SİVTAŞ) tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sivas, Tarım ve Hayvancılıkta Önemli Bir Rol Oynuyor

Hüseyin Aydın, Sivas’ın tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin önde gelen kentlerinden biri olduğunu belirterek, belediye ve il özel idaresinin ortak projesi olan yem ve süt işletme fabrikasının kurulduğunu ifade etti. Aydın, fabrikanın Tarım Kredi tarafından işletilmesiyle daha işlevsel olacağını vurguladı.

Tarım Kredi, Ülke Tarım ve Hayvancılığındaki Önemine Dikkat Çekiyor

Aydın, Tarım Kredi’nin ülke tarım ve hayvancılık ekosistemindeki önemini vurgulayarak, “Biz yemi vatandaşa vadeli olarak veriyoruz. Üreticinin sütünü aldıktan sonra yemini ödemesiyle bu döngü devam ediyor. Üreticiyi ve tüketiciyi regüle ederek ekonomik, kaliteli ve güvenilir ticarete katkı sağlıyoruz.” dedi.

Yatırımlarla Kapasite Artırımı Hedefleniyor

Aydın, önümüzdeki süreçte 6 bin ton kapasiteli 3 yeni silo yatırımı yapacaklarını ve günlük süt işleme kapasitesini artırarak ülke tarımına daha fazla destek sağlayacaklarını belirtti.

Maliyeti Uygun Üretime Katkı Sağlanıyor

Aydın, Afyonkarahisar’daki Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nın da Tarım Kredi bünyesine katılmasıyla maliyeti uygun üretime katkı sağladıklarını ifade etti ve şirketlerinin İSO 500 listesinde yer aldığını söyledi.

İlgili Yazılar