Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Gazze Şeridi’ndeki Durumu Değerlendirdi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Gazze Şeridi’ndeki Durumu Değerlendirdi

haberci haberci -
14 0

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Körfez Araştırma Forumu’nda Konuştu

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bin Ferhan, İngiltere’nin Cambridge kentinde düzenlenen 14. Körfez Araştırma Forumu’na video konferans aracılığıyla katıldı. Bin Ferhan, forumda yaptığı konuşmada, **”Gazze’de devam eden şiddet ve dökülen kan, çatışmanın ağır insani kayıplara neden olduğunu ve kalıcı bir çözüme acil ihtiyaç duyulduğunu”** hatırlattı.

Filistin Devleti Kurulması İçin Acil İhtiyaç Vurgusu

Bin Ferhan, konuşmasında ayrıca **”egemenliği tanınmış, yaşayabilir bir Filistin devleti kurmanın acil ihtiyacını”** vurguladı. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, ülkesinin, Gazze Şeridi’nde derhal ateşkes sağlanması için baskı çağrısını yineledi.

İngiltere ile Telefon Görüşmesinde Durum Değerlendirmesi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yapılan bir başka açıklamaya göre, Bin Ferhan, İngiliz mevkidaşı David Lammy ile yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze Şeridi ve Lübnan’daki durumla ilgili gelişmeleri ele aldı. İki bakan, **”bölgedeki gerilimin azaltılmasının önemini”** dile getirdi. Bakanlar, **”ikili ilişkilerin ve iki ülke arasındaki ortak işbirliğinin güçlendirilmesi”** konusunu da görüştü.

İlgili Yazılar