Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Srebrenitsa Katliamı Anma Törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel Katıldı

Srebrenitsa Katliamı Anma Törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel Katıldı

haberci haberci -
14 0

Bosna Hersek, Srebrenitsa’da Anma Töreni Düzenlendi

1995 yılında 8 binden fazla Boşnak sivilin ölümüne neden olan Srebrenitsa Katliamı’nın 29’uncu yıl dönümünde Bosna Hersek, Srebrenitsa’da anma töreni düzenlendi.

Özgür Özel ve CHP Heyeti Bosna Hersek’e Geldi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, anma törenlerine katılmak üzere Bosna Hersek’e geldi. Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, İstanbul Milletvekili Namık Tan, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Parti Meclisi Üyesi Melisa Uğraş da Özel’e eşlik etti.

Özel, Adalet Bakanı ve Büyükelçiyle Buluştu

Özel, Bosna Hersek’e gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ile Türk heyetiyle buluşarak Srebrenitsa’ya hareket etmek üzere planlarını yaptı.

Filistin Vurgusu

Potočari Anma Merkezi’ni ziyaret eden Özel, orada Şeref Defterini imzalayarak şunları yazdı: “Soykırımın 29’uncu yılında, CHP Genel Başkanı olarak bu büyük acıyı unutmamak, adalet arayışını sürdürmek üzere buradayım.

Özel: “Hepimiz Adına Yayınlanan Bir Mesaj”

Özel, Srebrenitsa’daki anma törenlerinin ardından yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın gönderdiği video mesajın yarıda kesildiği ve bunun üzerine tepki gösterdiklerini belirtti. Ancak, iletişim başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla durumun kablo temasından kaynaklandığı ve kötü niyet olmadığı anlaşıldı.

İlgili Yazılar