Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tarım ve Hayvancılık Açıklamaları

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tarım ve Hayvancılık Açıklamaları

haberci haberci -
6 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Kırmızı ve Beyaz Et Fiyatlarındaki Artış Gündemdeydi

Son zamanlarda özellikle kırmızı ve beyaz et fiyatlarında yaşanan artışı gündemine alan Erdoğan, Meclis’in gündemindeki yasa düzenlemesine işaret ederek, “Enflasyona karşı yürüttüğümüz mücadeleyi birkaç tamahkarın fiyat oyunlarına kurban vermeyiz” şeklinde konuştu.

Üreticilere Sağlanacak Destekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında öne çıkanlar arasında “2024 yılından şu ana kadar 45 milyar lira ödeme yaptık. Yıl sonuna kadar bu rakam 91,5 milyar liraya çıkacak” ifadelerine de yer verdi. Ayrıca, “Aile işletmelerine hayvancılık ödemelerinde ilk defa ilave destek vereceğiz. İlk defa genç ve kadın üreticilere yüzde 70 ek destek sağlayacağız” dedi.

Fırsatçılara Karşı Sert Tavır

Erdoğan, fahiş fiyat artışlarının sadece piyasa şartlarıyla izah edilemeyeceğini vurgulayarak, “Milletin aşına, ekmeğine ve boğazındaki lokmasına göz dikenlerden bunun hesabını mutlaka soracağız” diyerek fırsatçılara karşı sert bir tavır sergiledi.

Erdoğan’ın açıklamalarıyla tarım ve hayvancılık sektöründe yapılacak yeni politikalar ve desteklerin önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.

İlgili Yazılar