Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Seul Yapay Zeka Zirvesi’nde Yapılan Çalışmalar

Seul Yapay Zeka Zirvesi’nde Yapılan Çalışmalar

haberci haberci -
9 0

Seul Zirvesi’ne 30 Ülke Katıldı, AB ve BM Zirveye Destek Verdi

’21-22 Mayıs’ta düzenlenen Seul Yapay Zeka Zirvesi’ne 30 ülke katılırken, yapay zeka güvenliğine odaklanan Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler (BM) temsilcileri de zirveye katkı sağladı.

Seul Bildirisi Kabul Edildi

Zirvenin ilk gününde, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın katılımıyla çevrim içi düzenlenen oturumda, “Seul Bildirisi” kabul edildi. Kamuoyuyla paylaşılan bildiride, yapay zekânın güvenliği, yenilikçiliği ve kapsayıcılığının birbiriyle bağlı hedefler olduğu belirtilerek, yapılan vurgularla, “Yapay zekanın yönetimi konusunda bu önceliklerin ele alınması önemli” ifadelerine yer verildi.

Yapay Zeka Güvenliği Ele Alındı

Yapay zekanın faydalarının en üst seviyeye çıkarılması gerektiğine işaret edilen bildiride, risklerinin de göz önünde bulundurulduğu bir yapay zeka yönetim çerçevesinin belirlenebileceği aktarıldı. ABD, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Singapur ve Avustralya’dan da temsilcilerin katıldığı oturumda, yapay zeka güvenliğinin güçlendirilmesi ele alındı.

Gelecek Adımlar

Seul Zirvesi, yapay zeka güvenliği konusunda önemli bir platform oluştururken, benzer çalışmaların devam edeceği ve Kasım 2023’te İngiltere’de yapılacak bir sonraki zirvede küresel bildirinin yanı sıra yapay zeka güvenliğinin ilerletilmesine yönelik adımların ele alınacağı belirtildi.

İlgili Yazılar