Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şanlıurfa’da Korkunç Yangın: Arılar ve Arıcılar Gözyaşları İçinde!

Şanlıurfa’da Korkunç Yangın: Arılar ve Arıcılar Gözyaşları İçinde!

haberci haberci -
15 0

Siverek İlçesindeki Işıldar Mahallesinde Korkunç Yangın!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine sadece 5 kilometre uzaklıktaki kırsal Işıldar Mahallesinde, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı açık arazide bulunan insan boyunu aşan kuru otlar alev aldı. Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın, kavurucu sıcakta geniş bir alana yayıldı.

Köylüler Yangına Müdahale Etmeye Çalıştı!

Köy sakinleri, kendi imkanlarıyla yangına müdahale ederek söndürmeye çalıştı fakat başarılı olamadı. Bunun üzerine, köylüler 112’yi arayarak durumu bildirdi ve bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yoğun çabaları sonucunda yangın güçlüklü de olsa kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

Binlerce Arı Yangında Can Verdi!

Yangının tam ortasında kalan arıların bal ürettikleri kovanlar ile binlerce bal arısı, duman ve alevler nedeniyle zarar gördü. Arıcılık yapan üreticiler, çaresiz bir şekilde çıkan yangını ve arıları gözyaşları içinde izledi. Görgü tanıkları, yangının çıkış nedeninin aşırı sıcaklardan dolayı genleşen yüksek gerilim ve enerji nakil hatlarındaki tellerin birbirlerine temas edip yaydıkları ateş ve kıvılcımdan kaynaklandığını iddia etti.

Adli ve Jandarma Ekipleri Olayı Araştırıyor!

Olayın ardından adli merciler ve jandarma ekipleri, yangının kesin nedenini belirlemek için incelemelerini sürdürüyor. Şanlıurfa’daki bu korkunç yangın, bölgedeki arıcılar ve köy sakinleri arasında büyük üzüntüye neden oldu. Olayın detayları ve nedeni merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar