Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Yolcu Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Yolcu Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

haberci haberci -
10 0

2023 Yılında 37,1 Milyon Yolcu Hedefine Ulaşıldı

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Sabiha Gökçen Havalimanı, 2023 yılını 37,1 milyon yolcu ile rekor bir seviyede tamamladı. Yılın ilk beş ayında ise 16,2 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı, mega havalimanları kategorisinde yüzde 13,2’lik artışla ikinci sırada yer aldı.

Turizme Katkı ve Yolcu Konforu

Havalimanı, ikinci pist ile artırılan yolcu kapasitesi sayesinde Türkiye turizmine önemli katkı sağlıyor. “Şehrin Havalimanı” olarak adlandırılan Sabiha Gökçen, 40 iç hat, 124 dış hat bağlantısıyla toplamda 52 ülkede 164 destinasyona ulaşım imkanı sunuyor.

Yenilikçi Çalışmalar Devam Ediyor

İSG Üst Yöneticisi (CEO) Vekili Kerem Maybek, 2024 turizm sezonuna erken başlandığını belirterek, terminalde yapılan iyileştirme çalışmalarını tamamladıklarını açıkladı. Yolcu sirkülasyonunu rahatlatmak adına ek personel görevlendirilirken, hijyen önlemleri de artırıldı.

Maybek, dış hat yolcularının pasaport kontrolündeki kolaylıkları artırmak için yapılan çalışmalardan bahsederek, havacılık güvenliğini geliştirmek adına önemli adımlar attıklarını vurguladı.

Yeni Rotalar ve Hizmetler

Sabiha Gökçen Havalimanı, 2023 yılında uluslararası 9 yeni hattı hizmete açarak Avrupa’nın en yoğun 9. havalimanı unvanını korudu. Pegasus Havayolları ve diğer havayolu şirketlerinin yeni rotaları ile hizmet ağını genişleten havalimanı, misafirlerine daha geniş seyahat imkanları sunmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar