Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Red Lobster Borçlarını Yeniden Yapılandırmak İçin İflas Başvurusu Düşünüyor

Red Lobster Borçlarını Yeniden Yapılandırmak İçin İflas Başvurusu Düşünüyor

haberci haberci -
6 0

Red Lobster, Yeniden Yapılandırma Yolunda

Deniz ürünleri restoran zinciri Red Lobster, borçlarını yeniden yapılandırmak amacıyla iflas başvurusunda bulunmayı değerlendiriyor. Şirket kaynakları, uzun vadeli sözleşmelerden kurtulmak ve yeniden müzakere etmek için iflas başvurusu seçeneğini göz önünde bulundurduklarını belirtti. Nakit akışlarındaki zayıflık, ağır kira sözleşmeleri ve işçilik maliyetleri gibi sorunlar nedeniyle ortaya çıkmıştı.

Red Lobster Hakkında

Red Lobster, 1968 yılında Florida’da başlayan ve şu anda ABD, Kanada ve uluslararası alanda faaliyet gösteren bir deniz ürünleri restoran zinciridir. Şirket, rahat yemek atmosferi ve Cheddar Bay Biscuits gibi lezzetleriyle tanınır. Son yıllarda birkaç kez el değiştiren şirket, 2020’de kontrolü devralan Thai Union Group’un hisselerini azaltmasıyla gündeme gelmişti. Red Lobster’ın hisse senetleri de batıran promosyonlarla zarar etmişti.

Diğer İflas Örnekleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük şirket iflasları artarken, WeWork ve Rite Aid gibi dev isimler de son dönemde iflas başvurusunda bulunmuştu. Red Lobster’ın iflas başvurusu, şirketin faaliyetlerine devam etmesini sağlayacak ve yeniden yapılandırma sürecini başlatacak.

İlgili Yazılar