Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Petrol Fiyatlarındaki Gelişmeler

Petrol Fiyatlarındaki Gelişmeler

haberci haberci -
9 0

Brent Petrolün Varil Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı

Cuma günü 80,38 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 79,62 dolar seviyesinde tamamladı. Saat 09.59 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,19 artarak 79,77 dolara yükseldi.

WTI Ham Petrolün Varil Fiyatı 75,61 Dolardan Alıcı Buldu

Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 75,61 dolardan alıcı buldu. Fiyat artışında, yaz aylarında yoğunlaşan yolculukların etkisiyle petrol talebinin artacağı beklentisi etkili oldu.

ABD’deki Petrol Sondaj Kuleleri Sayısında Azalma

ABD’de petrol sondaj kulelerinin sayısının azalması ve Orta Doğu’da devam eden jeopolitik risklerin etkisiyle artan arz endişeleri fiyatların yükselişini destekliyor. Ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 1-7 Mayıs haftasında önceki haftaya göre 4 azalarak 492’ye düştü. Son bir yılda ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı ise 64 azaldı.

Jeopolitik Gerginlikler ve Fed Faiz Kararı Bekleniyor

Yemen’deki Husilerin açıklamaları ve dünya genelinde yaşanan jeopolitik gerginlikler petrol fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Piyasa oyuncuları bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını bekliyor. Fed’in politika faizini sabit tutması ve OPEC aylık petrol piyasası raporunun açıklanması bekleniyor.

Brent Petrolde Destek ve Direnç Seviyeleri

Brent petrolde teknik olarak 80,22 ile 81,28 dolar aralığının direnç, 79,16 ile 78,10 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar