Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Petrol Fiyatlarındaki Dalgalanmalar Devam Ediyor

Petrol Fiyatlarındaki Dalgalanmalar Devam Ediyor

haberci haberci -
14 0

Brent Petrolün Varil Fiyatı Güne Azalışla Başladı

Dün 87,39 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 87,34 dolar seviyesinde tamamladı. Saat 09.31 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,61 azalarak 86,81 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 83,31 dolardan alıcı buldu.

ABD Merkez Bankası Beklentileri Karşılayamadı

ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait dün yayımlanan tutanaklar, enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2 hedefine doğru düştüğüne dair daha fazla olumlu verilere ihtiyaç duyulduğunu ortaya koydu. Politika faizinin değiştirilmediği toplantının tutanakları, Fed yetkililerinin faizleri düşürme konusunda acelesi olmadığını gösterdi.

ABD’deki Talep Görünümünde Belirsizlik Hüküm Sürüyor

Açıklanan makroekonomik verilerde ekonomik aktiviteye ilişkin olumsuz sinyaller verilmesi, dünyanın en çok petrol tüketen ülkesinde talep görünümüne ilişkin belirsizliğe yol açtı. ABD’de dün açıklanan verilere göre, ticari ham petrol stoklarının beklenenden daha fazla azalması talep endişelerini hafifletti.

ABD’de Seyahat Sezonu Başlıyor

ABD’de 4 Temmuz’daki Bağımsızlık Günü tatiliyle başlayacak seyahat sezonunda Amerikan Otomobil Birliği, seyahatlerin artacağını öngörüyor. Orta Doğu’daki gerilimin de küresel arzı sekteye uğratabileceği endişesi ise fiyatlarda etkili olmaya devam ediyor.

Brent Petrolde Teknik Analiz

Brent petrolde teknik olarak 87,85 ile 89,35 dolar aralığının direnç, 86,35 ile 84,85 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar