Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. OpenAI, GPT-4o’yu Duyurdu: İnsan-Bilgisayar Etkileşiminde Yeni Bir Adım

OpenAI, GPT-4o’yu Duyurdu: İnsan-Bilgisayar Etkileşiminde Yeni Bir Adım

haberci haberci -
7 0

GPT-4o, Metin, Görüntü ve Sesin Bir Arada İşlenebildiği Yeni Bir Model

OpenAI tarafından yapılan açıklamada, GPT-4o’nun daha doğal insan-bilgisayar etkileşimine doğru atılmış bir adım olduğu belirtildi. Modelin herhangi bir metin, ses ve görüntü kombinasyonundan oluşan girdilerden çıktı ürettiği aktarıldı.

GPT-4o, Ses Girişlerine İnsan Tepkisi Benzeri Yanıtlar Veriyor

Açıklamada, GPT-4o’nun ses girişlerine verdiği yanıt süresinin, herhangi bir konuşmadaki insan tepki süresine benzer olduğuna işaret edildi. Modelin, özellikle görüntü ve ses anlama konusunda daha iyi olduğu vurgulandı.

Uçtan Uca Tek Bir Yeni Model: GPT-4o

GPT-4o ile metin, görüntü ve ses genelinde uçtan uca tek bir yeni modelin eğitildiği belirtildi. Bu yeni model, tüm girdi ve çıktıların aynı sinir ağı tarafından işlendiği ilk model olarak dikkat çekti.

ChatGPT Masaüstü Uygulaması Yayında

OpenAI, hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar için bilgisayarda yapılan işlemlere entegre olacak şekilde tasarlanmış, Mac işletim sistemi için yeni bir ChatGPT masaüstü uygulamasının da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

GPT-4o, Ücretsiz ve Ücretli Kullanıcılar İçin Farklı Avantajlar Sunuyor

OpenAI’nın bugün düzenlediği tanıtım etkinliğinde, GPT-4o’nun önceki modellere göre daha uygun maliyetli olması nedeniyle ücretsiz olarak da sunulacağı belirtildi. Ücretli GPT-4o kullanıcılarının ise daha fazla kapasiteye sahip olacağı açıklandı. Yeni modelin birkaç hafta içinde ChatGPT’de sunulacağı bildirildi.

İlgili Yazılar