Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ölüdeniz’deki Kumburnu Plajı Türkiye’nin İlk Mavi Bayrak Alan Plajları Arasında

Ölüdeniz’deki Kumburnu Plajı Türkiye’nin İlk Mavi Bayrak Alan Plajları Arasında

haberci haberci -
16 0

Kumburnu Plajı’nın Özellikleri

Ölüdeniz’deki Kumburnu Plajı, Türkiye’deki ilk mavi bayrak alan plajlar arasında yer alıyor. Plaj, bölgede yamaç paraşütü yapanlara, suyunun renk tonu ve doğasıyla gökyüzünden seyri doyumsuz manzaralar sunuyor. Mavi ve yeşilin tonlarının birleştiği berrak suyu ve eşsiz manzarasıyla binlerce yerli ve yabancı turisti her yıl cezbediyor.

Kumburnu Plajı ve Mavi Bayrak

Plajın işletme müdürü Burak Ardahan, Kumburnu’nun dünya ve Türkiye’deki en iyi plajlar arasında yer aldığını belirtti. Kumburnu Plajı, 23. kez mavi bayrak ödülüne layık görüldü. Ardahan, plajın her yıl yenilenen mavi bayrağının Çevre Haftası’nda göndere çekileceğini ifade etti.

Sürdürülebilir Turizm ve Temizlik Çalışmaları

Ardahan, plajın sürdürülebilir turizm anlayışıyla güzelliğini koruduğunu belirterek, plajda temizlik çalışmalarının gün boyu devam ettiğini vurguladı. Plajda görev yapan personele çevre eğitimleri verildiğini ve ziyaretçilere çevre duyarlılığı konusunda uyarılar yapıldığını dile getirdi.

Kumburnu Plajı’nın Tanınırlığı

Babadağ’dan yapılan yamaç paraşütü uçuşlarıyla plajın tanınırlığının arttığını belirten Ardahan, bölgeye yapılan teleferik tesisinin turist sayısındaki artışta etkili olduğunu aktardı. Yamaç paraşütüyle uçuş yapanlar, plajın eşsiz manzarasını gökyüzünden izleyebiliyor ve bu deneyimi fotoğraf ve videolarla ölümsüzleştirebiliyorlar.

İlgili Yazılar