Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Netanyahu, Gazze’deki Ateşkes Haberlerini Reddetti

Netanyahu, Gazze’deki Ateşkes Haberlerini Reddetti

haberci haberci -
14 0

Netanyahu Medyadan Gelen “Taktiksel Ateşkes” Haberlerini Reddetti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’ta “taktiksel ateşkes” haberlerini reddetti. Netanyahu, İsrail’in Kanal 12 televizyonunun haberine göre hükümet toplantısında konuşarak, bu açıklamanın kendisiyle koordine edilmediğini belirtti.

Netanyahu, Açıklamayı Reddederek Soruşturma Yapılacağını Belirtti

Netanyahu, siyasi liderlik ve ordu sözcüsü arasındaki koordinasyonsuz açıklamaya tepki gösterdi. Siyasi otoritenin haberi olmadan böyle bir açıklamanın yapılamayacağını savunan Netanyahu, medyadan duyduğu haberin kendisi için kabul edilemez olduğunu vurguladı. Ayrıca, insani yardım amaçlı kısa ateşkeslerin olduğunu ancak bunun ordu sözcüsünün açıkladığı gibi olmadığını belirtti.

Kabineden Ayrılanlara Tepki

Ayrıca, Netanyahu, Ulusal Birlik Partisi lideri Benny Gantz ile eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un Savaş Kabinesi’nden istifasına da tepki gösterdi. Hedeflerin değiştirilmek istendiğini belirten Netanyahu, istifa edenlerin Hamas’ın güçlenmesine yol açabilecek kararlar almak istediklerini söyledi.

İsrail Ordu Sözcüsü’nün Açıklamaları

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, sosyal medyada yaptığı açıklamada, insani amaçlarla sabah 08.00’den akşam 19.00’a kadar taktiksel olarak askeri faaliyetlerin durdurulmasına karar verildiğini duyurmuştu. Ancak daha sonra Gazze’nin güneyinde çatışmaların devam ettiğini belirtmişti.

İlgili Yazılar