Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Muğla Ortakent Koyunda Deniz Kirliliği Alarmı

Muğla Ortakent Koyunda Deniz Kirliliği Alarmı

haberci haberci -
16 0

Mavi Bayraklı Ortakent Koyunda Deniz Rengi Değişti

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı mavi bayraklı Ortakent koyunda bugün sabah saatlerinde denizin rengi aniden değişti. Birçok vatandaş denize girmeye çekinirken Bodrum Gönüllüleri Derneği uyarı yayınlayarak sintine veya fosseptik boşaltılması nedeniyle yaşanan deniz kirliliği nedeniyle sahil güvenliğin numune alıp inceleme başlattığını duyurdu.

Dernek Başkanı Uyarı Yaptı

**Bodrum Gönüllüleri Derneği** Başkanı Taner Akbal yaptığı açıklamada, “Bölgede sintine veya fosseptik benzeri atıklarla kirlilik yaşandığını ve sahil güvenliğin inceleme başlattığını öğrendik. Hemen ardından derneğimiz aracılığı ile Ortakent sahilinde bir süre denize girilmemesinin yararlı olacağı konusunda duyuru yaptık” dedi.

Basın Mensupları Tehdit Edildi

Ortakent sahilinde deniz kirliliğini haber yapmaya çalışan basın mensupları, Kefi Beach Clup işletmesi yöneticilerinin tehdidiyle karşılaştı. Beach çalışanı Mesut’un basın mensubuna yönelik tehditleri ve kadınların tepkisi görüntülendi. Basın mensubu, yaşanan olayı şu şekilde anlattı: “Kıyılar sahiller kimsenin babasının malı değil, halk sağlığı için çekim yaparken, engellemeler ve hakaretlerle karşılaştık. İşletme denizin içine kadar şezlong, şemsiye ve masalarını yerleştirmiş, kamunun yerini işgal etmiş. Gazeteciye böyle tepki gösteren normal vatandaşa ne yapmaz. Bodrumlular aylardır bu konuda eylem yapıyor.”

İlgili Yazılar