Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Moskova’da Kurban Bayramı Coşkusu

Moskova’da Kurban Bayramı Coşkusu

haberci haberci -
14 0

Moskova’daki Müslümanlar Bayram Namazı için Camileri ve Özel Alanları Doldurdu

‘Moskova’daki Müslümanlar, Kurban Bayramı namazını eda etmek için başta Moskova Merkez Camii olmak üzere Anıt Camii, Tarihi Cami ve şehrin farklı yerlerinde ayrılan özel alanlara akın etti. Camilere sığmayan binlerce Müslüman, trafiğe kapatılan cadde, sokak, alan ve parklarda toplandı. Polisin aldığı güvenlik önlemleri altında Müslümanlar, beraberlerinde getirdikleri seccadeleri sererek uygun yerlerde saf tuttu ve bayram namazını kıldı.

Ravil Gaynutdin Hutbe Okuyarak Bayram Namazını Kıldırdı

Moskova Merkez Camii’nde Rusya Federasyonu Müslümanları Dini İdaresi ve Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin, hutbe okudu ve bayram namazını kıldırdı. Gaynutdin, İsrail’in saldırılarına maruz kalan Filistinliler için dua etti. Ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Mişustin, Rusya Parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Parlamentonun alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ile diğer yetkililerin Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladıkları kutlama mesajlarını okudu.

Rusya’daki Diğer Şehirlerde de Bayram Namazı Eda Edildi

Rusya’daki Müslümanlar, Kazan, Ufa, St. Petersburg, Vladivostok ve Grozni başta olmak üzere diğer şehirlerde de bayram namazını eda etti. Bayram coşkusu ülke genelinde yükselirken, Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı’nı kutladılar.

İlgili Yazılar