Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Miçotakis, Ankara’ya Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

Miçotakis, Ankara’ya Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

haberci haberci -
7 0

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Ankara Ziyareti

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’ya geldi. Miçotakis’in uçağı, Esenboğa Havalimanı’na saat 15.08’de iniş yaptı.

Ziyaret Protokolü

Başbakan Miçotakis’i havalimanında, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Köylüoğlu ve diğer yetkililer karşıladı. Ayrıca, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Theodoros Bizakis da karşılamada yer aldı.

Resmi Görüşmeler ve Basın Toplantısı

Başbakan Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine icabetle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edilecek. İki liderin görüşmesinin ardından ortak bir basın toplantısı düzenlenmesi planlanıyor.

İkili İlişkiler ve İşbirliği

Ziyaret kapsamında Türkiye ve Yunanistan arasındaki ikili ilişkilerin gözden geçirilmesi, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik adımların ele alınması bekleniyor. Ayrıca güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişi yapılacak ve ilişkilerin ahdi zeminine katkı sağlayacak anlaşmaların imzalanması gündemde.

Miçotakis’in Ankara Ziyareti, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin geleceği açısından önemli bir adım niteliği taşıyor.

İlgili Yazılar