Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MHP Lideri Bahçeli’den UEFA’ya Sert Tepki: “Utanç Duyulacak Bir İlkelik”

MHP Lideri Bahçeli’den UEFA’ya Sert Tepki: “Utanç Duyulacak Bir İlkelik”

haberci haberci -
15 0

Başkan Bahçeli, UEFA’nın Merih Demiral Kararına Karşı Çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA’nın gol sevinci nedeniyle Merih Demiral’a iki maç ceza vermesine sert bir tepki gösterdi. Bahçeli, bu kararı ve karara itiraz yolunun kapatılmasını ‘tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karar’ olarak değerlendirdi.

UEFA Kararını “Irkçı ve Faşizan Eğilimlerin İğrenç Bir Tezahürü” Olarak Nitelendirdi

Bahçeli, açıklamasında, “UEFA’nın, Türkiye-Avusturya futbol müsabakasında attığı golden sonra Bozkurt işaretini haklı gurur ve sevinç içinde paylaşan Milli Futbolcumuz Merih Demiral’la ilgili aldığı iki maç men cezası, üstelik itiraz yolunun kapatılması tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karardır. Aynı zamanda ırkçı ve faşizan eğilimlerin UEFA’ya nüfuz etmesi utanç duyulacak bir ilkelliktir.” ifadelerine yer verdi.

“Hollanda’nın Sahada Tek Başına Bırakılması En Uygun Seçenek Olacaktır”

Bahçeli, “UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda’nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye’ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır. Boyun eğerek, taviz verilerek, teslim olarak kazanılacak bir başarı her manada hezimet ve zilletin makyajlanmasıdır” dedi.

“Merih Evladımızın ve Bütün Milli Futbolcularımızın Sonuna Kadar Yanındayız”

Bahçeli, “Merih evladımızın ve bütün milli futbolcularımızın sonuna kadar yanındayız. Biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz” diyerek futbolculara desteklerini iletti.

İlgili Yazılar