Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı Yenileniyor

MEB Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı Yenileniyor

haberci haberci -
11 0

Öğretmenlere Yönelik Eğiticilik Kursları Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni programların hazırlanması sürecinde yer alan akademisyenler ve uzmanlar tarafından öğretmenlere yönelik eğitici eğitim kursları düzenliyor. Bu kapsamda Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli eğitici eğitimi kursları hayata geçirildi.

Yeni Müfredat Kademeli Olarak Uygulanacak

2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde uygulanacak olan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kademeli olarak hayata geçirilecek.

Öğretmenlere 40 Saatlik Eğitim Programı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yeni müfredatın uygulanması için öğretmenlere yönelik 40 saatlik eğitim programı başlatıldı. Toplamda 61 farklı kurs programı planlandı ve öğretmenlerin eğitimi 14 Haziran’da tamamlanacak.

Yöneticilere Yönelik Eğitim Programları

Bakanlık, okul ve kurum yöneticilerine de Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Yönetimi Eğitici Eğitimi Kursu düzenleyecek. Bu kurslara katılan yöneticiler, 94 bin 246 okul ve kurum yöneticisine eğitim verecekler.

Kurs İçeriği

Yeni müfredatla ilgili detayların yer aldığı 40 saatlik eğitici eğitimi kurslarında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin amaçları, felsefesi, hedeflediği öğrenci profili, temel ilkeleri ve önemi anlatılacak. Ayrıca, programın uygulanmasına ilişkin esaslar hakkında bilgiler verilecek ve örnek uygulamalara yer verilecek.

İlgili Yazılar