Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Marmara Bölgesi’nde Artan Orman Yangınları

Marmara Bölgesi’nde Artan Orman Yangınları

haberci haberci -
16 0

Muğla’da Orman Yangını

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Demirciler köyü yakınlarındaki ormanlık alanda saat 13.55’de başlayan yangına ilk etapta 24 arazöz, 3 uçak ve 2 helikopter ile 90 orman işçisinin müdahale ettiği belirtildi. Rüzgarlı havanın etkisiyle yangın hızla yayıldı. Milas, Bodrum ve Yatağan’dan yangın ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Çanakkale’deki Yangın

Çanakkale’nin Eceabat ilçesi Kumköy mevkisinde saat 13.00 sıralarında çıkan orman yangınında alevler rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Bölgeye çok sayıda personel sevk edilerek havadan ve karadan müdahale sürüyor. Çevredeki vatandaşların ihbarıyla başlayan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

İzmir’deki Soğutma Çalışmaları

İzmir’de Narlıdere Mezarlığı üzerindeki ormanlık alanda çıkan yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler müdahale etti. 4 uçak, 2 helikopter, 25 arazöz, 5 su ikmal aracı ve 4 dozer ile yangına müdahale edildi. Yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının, mezarlıkta yapılan tadilat sırasında kaynak makinelerinden çıkan kıvılcımlardan kaynaklandığı belirtiliyor. Polis, yangınla ilişkili olduğu iddia edilen bir kişiyi gözaltına aldı.

İlgili Yazılar