Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mardin’de 4 Bin 200 Dönüm Buğday Tarlası Yangında

Mardin’de 4 Bin 200 Dönüm Buğday Tarlası Yangında

haberci haberci -
14 0

Doyuran Mahallesi Konuk Mezrası’nda Büyük Zarar

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Doyuran Mahallesi Konuk Mezrası’nda, Cavit ve Metin Ateş kardeşlere ait tarlada öğle saatlerinde 4 bin 200 dönüm buğday tarlasından toplanan bin 500 ton saman yandı.

İtfaiye Ekipleri Yangına Müdahale Etti

Yangını görenlerin 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, uzun uğraşlar sonucu geniş alana yayılan yangını kontrol altına alırken, tarlada bulunan 900 ton saman balyası ile 600 ton serme saman yandı. Yangında bir evde de hasar oluştu.

Yangının Çıkış Nedeni Araştırılıyor

Yangının çıkış sebebi araştırılırken, yanmadan önce 900 ton saman balyasının Ateş kardeşler tarafından Şeyhmus Karataş’a, 600 ton öğütülmüş samanın da Mehmet Koçhan’a satıldığı öğrenildi. Zarar gören evin ise Mehmet Emin Tarhan’a ait olduğu belirtildi.

3. Benzer Olay Yaşandı

Aynı tarlada daha önce de benzer olaylar yaşanmıştı. 7 Haziran’da gece geç saatlerde çıkan yangında 50 dönüm buğday ekili alan yanmış, 14 Mayıs’ta ise gece bekçisinin dövüldüğü, traktör ve çeşitli malzemelerin ateşe verildiği aynı tarlada olaylar yaşanmıştı. Geçen yıl da 50 dönüm alanın zarar gördüğü başka bir yangının ardından 3’ü yanan 4 mercek düzeneği bulunmuştu. Olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

İlgili Yazılar