Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramı’na Yaklaşırken Tüketici Talepleri Artıyor

Kurban Bayramı’na Yaklaşırken Tüketici Talepleri Artıyor

haberci haberci -
10 0

Derin Dondurucu ve Kıyma Makinesi Gibi Ürünlere İlgi Artıyor

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tüketicilerin, derin dondurucu, kıyma makinesi, saklama kabı, bıçak, kesme tahtası gibi ürünlere ilgisi giderek artıyor. Bayramda kurban kesecek tüketiciler, etleri saklamak için derin dondurucu, kıymasını evde çekmek isteyenler ise kıyma makinesi gibi ürünlere yöneliyor.

Mutfak Eşyaları Sektöründe Hareketlilik Artıyor

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, Kurban Bayramı yaklaştıkça mutfak eşyaları sektöründe hareketlilik yaşandığını belirtti. Öksüz, özellikle bıçak, kesme tahtası, kıyma makinesi gibi ürünlere ciddi bir talep olduğunu vurgulayarak, büyük boy paslanmaz çelik tencere ve yanmaz, yapışmaz tencere gruplarında da artış olduğunu ifade etti.

Ürün Fiyatlarında Artışlar Yaşanıyor

Mesut Öksüz, tencere üretiminde yüzde 60’lık bir artış olduğunu belirtirken, plastik kova, leğen gibi kurban kesiminde kullanılan ürünlerde de talebin arttığını söyledi. Öksüz ayrıca, bu yıl tüketicilerin daha çok set yerine tekil ürünler aldığını ve en çok bıçak, kıyma makinesi, kesme tahtaları ve panoların tercih edildiğini dile getirdi.

E-Ticarette de Artış Gözlemleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-Ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara, e-ticaret alanında da mutfak ekipmanları, elektronik ve ev aletleri gibi kategorilerde artışlar yaşandığını belirtti. Özkara, Kurban Bayramı süresince e-ticaret siparişlerinde yüzde 26’lık bir artış beklediklerini ifade etti.

Beyaz Eşya Sektöründe Hareketlilik Düşük

Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği (BEYPER) Başkanı Ali Yıldız ise taksit komisyonlarının yüksek olması sebebiyle beyaz eşya sektöründe çok fazla hareketlilik olmadığını belirtti. Yıldız, yeni ürünlerin düşük elektrik tüketimine sahip olduğunu ve kullanıcıların enerjiden tasarruf ettiğini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar