Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kocaeli’de Müdür Yardımcısı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti

Kocaeli’de Müdür Yardımcısı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti

haberci haberci -
11 0

Mahir Çoğaç’a Yönelik Silahlı Saldırı ve Ardından Gelişmeler

26 Haziran sabahı Çayırova Mahallesi’nde Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcısı olan Mahir Çoğaç, evinden çıkarak aracına bindi. Emniyet kemerini takarken caddenin karşısında bekleyen şüpheli, tabancayla ateş ederek Çoğaç’ı öldürdü. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Çoğaç kurtarılamadı ve cenazesi toprağa verildi.

Çoğaç’ın Ölümüyle İlgili Operasyon ve Gözaltılar

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı ve saldırgan ile olay sırasında yanında bulunan şüpheliyi gözaltına aldı. Soruşturma sonucunda 3 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 9 kişi daha gözaltına alındı. Cinayeti işlediği belirlenen D.G. ve diğer şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

‘Bayğaralar Çetesi’ İddiası ve Olayın Perde Arkası

Çoğaç’ın öldürülmesinin ardında Adana’da faaliyet gösteren ‘Bayğaralar Çetesi’ ile bağlantısı olduğu iddia edildi. Çeteyle aile arasında uzun süredir devam eden husumetin, cinayet emrini verdiği öne sürülen olaylarla ilişkilendirildi.

Cinayetin Tetikçisinin İfadeleri ve Ayrıntılar

Cinayeti gerçekleştiren D.G., ifadesinde emrin Yunanistan’da firari bulunan kişiler tarafından verildiğini iddia etti. Olayın planlanma aşamaları ve işlenme detaylarına ilişkin detaylı bilgiler paylaşıldı. Cinayet sonrası yaşanan sürecin ayrıntıları inceleniyor.

İlgili Yazılar