Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kırklareli Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kapsamında Çanakkale Müzesi Sergisi

Kırklareli Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kapsamında Çanakkale Müzesi Sergisi

haberci haberci -
10 0

Çanakkale Müzesince Atatürk Spor Salonunda Sergi Açıldı

Kırklareli Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde, Çanakkale Müzesi tarafından Atatürk Spor Salonu’nda askerlere ait eşyalar ve mühimmatların yer aldığı bir sergi düzenlendi.

Gezici Müze, Türkiye’yi 13 Yıldır Dolaşıyor

Çanakkale Müzesi Genel Koordinatörü Cengiz Yürükaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi”nin Türkiye’deki en büyük gezici müzelerden biri olduğunu belirtti. Yürükaslan, gezici müzenin 13 yıldır Türkiye genelinde dolaştığını ve her şehirde ilgi gördüğünü söyledi.

Çanakkale Ruhunu Aşılayan Özel Bir Proje

Yürükaslan, gezici müzede bulunan eşyaların nadir ve özel olduğunu vurgulayarak, birçok eşyanın sadece bu müzede bulunduğunu dile getirdi. “Bir gün değil, her gün Çanakkale” sloganıyla hareket ettiklerini belirten Yürükaslan, “Çanakkale’ye gidemeyen veya gezip göremeyen vatandaşlarımıza Çanakkale ruhunu aşılayan büyük bir sosyal proje yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretler 1 Haziran Cumartesi Gününe Kadar Devam Edecek

Çok özel bir koleksiyonun yer aldığı gezici müzenin 1 Haziran Cumartesi gününe kadar ziyarete açık olduğu bilgisini veren Yürükaslan, müzede koleksiyonerlerden ve yurt dışındaki müzelerden getirilen eşyaların da bulunduğunu belirtti.

İlgili Yazılar