Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kazayla Tespit Edilen Tümör Hayatını Kurtardı

Kazayla Tespit Edilen Tümör Hayatını Kurtardı

haberci haberci -
15 0

Konya’da Yaşanan İlginç Vaka

Şubat ayında eşinin kullandığı araçtan inerken arkadan gelen aracın çarpması sonucu başını kapıya çarpan 50 yaşındaki Gülsüm Yakışan, Konya’daki bir üniversite hastanesine kaldırıldı.

Kafa Travması Şüphesi

Kaza sonrasında kafa travması şüphesiyle tetkikler yapılan Yakışan’ın, kafatasında daha önce olduğu düşünülen tümör tespit edildi.

Başarılı Ameliyat

Konya’da özel bir hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Erdal Kalkan’ın gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla tümörü alındı.

İlginç Bir Vaka

Prof. Dr. Kalkan, hastanın kaza sonrası herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığını ancak beyinde yumurta büyüklüğünde bir kitle tespit edildiğini belirtti. Bu durumun nadir görülen bir vakaya işaret ettiğini vurguladı.

Tedavi ve Son Durum

Hastanın şu an herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirten Prof. Dr. Kalkan, tümörün fark edilmemesi durumunda hastanın ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğini ifade etti.

Hayat Kurtaran Tespit

Gülsüm Yakışan ise yaşadığı kazadan önce başıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadığını ancak ameliyat sonrası travma sonucu gelişen tümörün, çocukluk döneminde yaşadığı düşme olayıyla ilişkili olduğunu öğrendi.

İlgili Yazılar