Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kastamonu’da Bayramlaşma Programı ve Bakan Yumaklı’nın Açıklamaları

Kastamonu’da Bayramlaşma Programı ve Bakan Yumaklı’nın Açıklamaları

haberci haberci -
12 0

Bakan Yumaklı İsrail’in Gazze’deki Saldırılarını Kınadı

Kastamonu Valiliği’nde düzenlenen bayramlaşma programına Bakan Yumaklı, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekci ile Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı katıldı. Programda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Yumaklı’nın Açıklamaları

Bakan Yumaklı, programın ardından yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayarak tüm Müslümanların huzurlu bir bayram geçirmesini diledi. Yumaklı, Gazze’deki çocuklar, kadınlar ve yaşlıların hedef alındığı katliamı derin bir üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

Yumaklı, dünyanın dört bir yanındaki zulme uğrayan insanların da sevdikleriyle bir arada olmalarını temenni etti. Bakanlık olarak bayramın sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını vurgulayan Yumaklı, vatandaşlardan kurban kesiminde hijyen kurallarına ve hayvan refahına dikkat etmelerini istedi.

Orman Yangınları Konusunda Uyarı

Ayrıca, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte orman yangınları konusunda vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını ve tedbir almalarını isteyen Yumaklı, mesire yerlerinin kullanımı sırasında yangın riskine karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Bakan Yumaklı, programın ardından Güldal Akşit Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek yaşlılarla bayramlaştı ve onlarla sohbet etti.

İlgili Yazılar