Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kars’ın Sarıkamış İlçesinde Temmuz Ayında Soğuklar

Kars’ın Sarıkamış İlçesinde Temmuz Ayında Soğuklar

haberci haberci -
12 0

Sarıkamış’ta Gece Sıcaklığı 2 Dereceye Kadar Düşüyor

Türkiye genelinde bunaltıcı sıcaklar yaşanırken, Kars’ın 2 bin 150 rakımlı Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığı geceleri 2 dereceye kadar düşüyor.

Yağış ve Soğuk Hava Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Bir haftadır aralıklarla etkili olan sağanak, dolu ve soğuk hava, Sarıkamış’ta yaşamı olumsuz etkiliyor. Temmuz ayında olmasına rağmen vatandaşlar kalın giysilerle dolaşıyor, bazı kahvehanelerde ve evlerde sobalar ile kombiler tekrar yakılıyor.

İlçe Sakinleri Sıcak Ortam Arıyor

Sarıkamışlılar genellikle sobaların yandığı kahvehaneleri tercih ederek, burada sıcak ortamda çay içip sohbet ediyor. Meteoroloji verilerine göre, bölgede aralıklı yağış ve soğuk hava birkaç gün daha etkili olacak.

İlçe Sakinlerinden Yorumlar

İlçe sakini Celal Gök, “Üç gündür yağmur yağıyor, gece çok soğuk. Sobalar, kombiler yanıyor. Batıda sıcaktan yanıyorlar, biz burada soğuktan donuyoruz” derken, Adana’dan gelen Gözel Göydaş da “Buraya geldim durulacak gibi değil, soba yakıyoruz. Çok soğuk, yorgansız battaniyesiz yatılmıyor” şeklinde konuştu. Hakan Bircan ise “Temmuz ayındayız, hâlâ sobalarımız kurulu ve başında ısınıyoruz” ifadesini kullandı.

İlgili Yazılar